Manā gadījumā piedziņas lieta tika nodota no viena zvērināta tiesu izpildītāja citam. Vai tiesu izpildītājiem ir saistošs tiesiskās paļāvības princips, jo pirmais apturēja izpildu darbības līdz tiesvedības beigām par parādu (pastāv strīds starp mani un piedziņas rosinātāju), taču tagadējais neņem vērā tiesas sprieduma neesamību manā lietā? Notiek piedziņa bez tiesas sprieduma.
Kreditors ir tiesīgs likumīgā spēkā stājušos tiesas nolēmumu no viena tiesu izpildītāja nodot citam tiesu izpildītājam. Cits tiesu izpildītājs, kas saņēmis no kreditora likumīgā spēkā esošu tiesas nolēmumu, rīkojas savas kompetences un tiesību aktos noteikto pilnvaru ietvaros - uzsāk parāda piedziņu. Tiesu izpildītājs var apturēt izpildu lietvedību nevis uz tiesiskās paļāvības principa pamata, bet gan Civilprocesa likuma 560.panta pirmās daļas 1.punktā noteiktajos gadījumos.
Jūsu situācijā tas būtu tad, ja tiesa vai tiesnesis pieņēmis lēmumu par saistības piespiedu izpildīšanas apturēšanu. Kamēr šāda tiesas lēmuma tiesu izpildītāja rīcībā nav, izpildu lietvedību apturēt nav pamata.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!