Vai tiesu izpildītājam ir pieejama informācija par summām, kas tiek skaitītas uz manu bankas kontu, un vai man speciāli ir jāpierāda ZTI, ka uz manu kontu tiek skaitīta tikai invaliditātes pensija, uz kuru nevar tikt vērsta piedziņa, kā rīkoties situācijā, ja ZTI zinot, ka esmu 1.grupas invalīds, kura vienīgie ienākumi ir valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts un invalīda kopšanas pabalsts, tomēr vērš piedziņu uz šiem līdzekļiem?
Tiesu izpildītājam nav pieeja parādnieka bankas kontam. Arī konta bloķēšanu veic nevis tiesu izpildītājs, bet banka pēc tiesu izpildītāja rīkojuma saņemšanas. Līdz ar to, lai atbloķētu kontu, tiesu izpildītājam ir tiesības lūgt parādnieku iesniegt bankas apliecinātu konta izdruku vai pārskatu, lai pārliecinātos, kādi naudas līdzekļi kontā tiek ieskaitīti.
Vienlīdz tiesu izpildītājs var paturēt tiesības apķīlāt un turēt bloķētu parādnieka kontu arī 1.grupas invalīdam, piedziņu pret invaliditātes pensiju un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu nevēršot. Tādā gadījumā pieeju naudas līdzekļiem parādnieks var veikt bankā klātienē vienu reizi mēnesī.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!