Karogu var izkārt jau iepriekš

J
jautā:
01. maijā, 2015
Mihails

Sveiki! Nekas nav pret karogu un Latviju. Bet ... Kam būtu jākarina karogs manā privātīpašumā, ja esmu aizbraucis ceļojumā vai komandējumā karoga izkāršanas dienā? Vai man sava dzīve ir jāpakārto karoga izkāršanas dienām?

A
atbild:
07. maijā, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Latvijas valsts karoga likums paredz, ka Latvijas valsts karogu pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām novieto 1.maijā, 4.maijā, 11.novembrī un 18.novembrī. Savukārt Latvijas valsts karogu sēru noformējumā pie ēkām novieto 25.martā, 14.jūnijā, 17.jūnijā, 4.jūlijā un decembra pirmajā svētdienā.

Tātad pēc likuma iznāk, ka valsts karogs gada laikā ir jāizkar deviņas reizes. Likums stāv pāri personiskajām interesēm, un tas ir jāciena. Ja nav neviena, kas karogu varētu izkārt Jūsu prombūtnes laikā, tad to var izdarīt jau iepriekš. Par to, ka pie mājas plīvo karogs arī parastās dienās, vēl neviens nav sodīts, bet par to, ka tā tur nav – gan.