Labdien. Mans vīrs tika pieņemts darbā par palīgstrādnieku SIA zāģētavā. Tika sastādīts darba līgums 2014.gadā, kurā tika norādīts nedēļas darba laiks: 40 stundu darba nedēļa. Sadaļā "Darba devēja pienākumi un tiesības" ir rakstīts: izmaksāt darbiniekam mēnešalgu 320 eiro apmērā. Darba algas apmēru ietekmē paveiktā darba apjoms, kvalitāte, lietderība un efektivitāte, kā arī attiecīgas struktūrnodaļas darbu un finanšu plānu izpildes rezultāti. Jautājums. Vai darba devējs ir tiesīgs maksāt darba algu attiecīgi no izpeļņas? Darba laiks ir 40 st. nedēļā. Pēc izpeļņas darba alga sanāk mazāka nekā valstī noteiktā minimālā ap 160 - 180 eiro. Algas rakstisku skaidrojumu atsakās sniegt, atbild rupji " negribi- nestrādā". Ko darīt šajā gadījumā un kur griezties pēc palīdzības?
Saskaņā ar Darba likuma 61.pantu minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros nedrīkst būt mazāka par valsts noteikto minimumu. 2014 gadā minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros bija 320 eiro, bet 2015.gadā minimālā mēneša darba alga noteikta 360 eiro apmērā.
Neatkarīgi no nolīgtās laika vai akorda algas sistēmas, darbiniekiem, kuri nostrādājuši visas mēnesī noteiktās darba stundas, darba algu nosaka minimālās mēneša darba algas apmērā, kā to paredz 27.08.2013. Ministru kabineta noteikumi Nr.665 „Noteikumi par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi”.
Tādējādi darba devējam nav pamata izmaksāt darba algu, kas ir mazāka par valstī noteikto minimālo darba algu. Savu aizskarto tiesību aizsardzībai darbiniekam ir tiesības vērsties Valsts darba inspekcijā (VDI) vai tiesā. VDI konsultatīvie tālruņi: 67 186 522 un 67 186 523.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!