Vai ir iespējams saīsināt liegumu vadīt auto

J
jautā:
01. septembrī, 2020
Edžus

Labdien! Situācija ir ļoti bēdīga. Braucu ar 155km/h, mani apturēja, un rezultātā liegums uz 6 mēnešiem. Ceļš man bija zināms, jo braucu pa to vairākas reizes dienā un labi zinu, ka tajā kilometrā stundā pār šo ceļu pārbrauc 5 mašīnas. Vai šo gadījumu vismaz var izskatīt individuāli? Lēmums jau ir pieņemts, un tas parādījās CSDD. Vai var saīsināt lieguma termiņu, ja sods ir nomaksāts laikā?

A
atbild:
03. septembrī, 2020

Saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 132. pantu amatpersona, izskatot administratīvā pārkāpuma lietu, cita starpā noskaidro, vai ir atbildību mīkstinoši un pastiprinoši apstākļi un vai ir citi apstākļi, kam ir nozīme administratīvā pārkāpuma lietas pareizā izlemšanā. Amatpersona izskata katru gadījumu individuāli un, nosakot administratīvā soda veidu un mēru, ņem vērā izdarītā pārkāpuma raksturu, pie atbildības saucamās personas personību (juridiskajai personai – reputāciju), mantisko stāvokli, pārkāpuma izdarīšanas apstākļus, atbildību mīkstinošos un pastiprinošos apstākļus. Jūsu minētie argumenti par braukšanas apstākļiem un ceļa posma pārzināšanu nav vainu mīkstinoši, gluži pretēji, tie liecina par pārgalvību un nerēķināšanos ar satiksmē iespējamiem notikumiem un to sekām. Tik būtiska atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana apdraud ceļu satiksmes drošību kā pašam vadītājam, tā arī trešajām personām, kuras atrodas uz ceļa vai tā nomalē. Administratīvās atbildības likuma 154. pants paredz iespēju, konstatējot attiecīgos pantā minētos priekšnosacījumus, mīkstināt naudas soda apmēru, nevis vadīšanas lieguma termiņu. Ņemot vērā minēto, likumdevējs nav paredzējis minētā soda saīsināšanu, kas būtu cēloņsakarībā ar nomaksātā naudas soda termiņu.