Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājuma laiks – pusotrs gads

J
jautā:
27. decembrī, 2014
Silvija

Labdien! Vēlējos vaicāt, vai bērnu kopšanas atvaļinājumu pēc darba ņēmēja lūguma darba devējs drīkst piešķirt mazliet ilgāk par likumā maksimāli noteikto pusotru gadu, piemēram, gadu un 7 mēnešus? Jeb šajā gadījumā pēdējais mēnesis obligāti ir jāformē kā "atvaļinājums bez darba samaksas saglabāšanas". Paldies!

A
atbild:
14. janvārī, 2015
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Darba likuma 156.pants nosaka, ka bērna kopšanas atvaļinājumu piešķir uz laiku, kas nav ilgāks par pusotru gadu līdz dienai, kad bērns sasniedz astoņu gadu vecumu. Šis laiks ieskaitāms darbinieka kopējā darba stāžā.

Izrietoši no iepriekšteiktā, bērna kopšanas atvaļinājums var tikt dalīts pa daļām, taču nedrīkst pārsniegt kopā pusotru gadu. Tā kā  Darba likuma normas neparedz garāku bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršanu, darbinieks var lūgt bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu.