Lasīšanai: 1 minūte

Piespiedu atvaļinājuma tiesiskajā regulējumā nav

J
jautā:
06. novembrī, 2014
ainis

Vai darba devējs ir tiesīgs darbiniekus atlaist piespiedu atvaļinājumā?

A
atbild:
11. novembrī, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Saskaņā ar Darba likuma 150.panta pirmo daļu ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir, pusēm vienojoties vai saskaņā ar atvaļinājuma grafiku, kuru sastāda darba devējs pēc konsultēšanās ar darbinieku pārstāvjiem.

Savukārt atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas darba devējs piešķir pēc darbinieka pieprasījuma. Darba likuma 153.pantā noteikti gadījumi, kad darba devējam nav tiesību atteikt darbiniekam atvaļinājumu bez darba samaksas piešķiršanu.

„Piespiedu atvaļinājuma” veids Darba likumā nav paredzēts.