Par darba stāžu uzņēmuma pārejas gadījumā

J
jautā:
01. jūlijā, 2014
dāvis

Pirms 4 gadiem atdaloties, izveidojās pašreizējais uzņēmums, kurā strādāju. Vai man un darba biedriem darba stāžs ir 4 gadi, vai tas, cik es ilgi nozarē strādāju? Pašreiz svarīgi tas ir, jo notiek darba vietu likvidācija.

A
atbild:
17. jūlijā, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Darba likums nosaka, ka gadījumos, kad komercsabiedrības apvienošanas, sadalīšanas vai pārveidošanas rezultātā kāds uzņēmums vai tā daļa tiek nodalīts citai komercsabiedrībai, uzņēmuma nodevēja tiesības un pienākumi, kas izriet no uzņēmuma pārejas brīdī spēkā esošajām darba tiesiskajām attiecībām, pāriet uzņēmuma ieguvējam.

Uzņēmuma pāreja pati par sevi nav pamats darba līguma uzteikumam un uzņēmuma ieguvējs saskaņā ar Darba likuma 118.panta otro daļu iegūst darba devēja statusu.

Tātad četrus gadus iepriekš notikusī uzņēmuma pāreja nepārtrauca darba tiesiskās attiecības un darbinieka darba stāžs tiek skaitīts no dienas, kad bija noslēgts līgums ar uzņēmumu, kas nodeva savas tiesības.