TĒMA: Politika

Termiņuzturēšanās atļauju var pagarināt

J
jautā:
29. aprīlī, 2014
Dainis Krūmiņš

Sveicināti! Sakiet, lūdzu, vai pēc 5 gadu termiņuzturēšanās atļaujas izbeigšanās tās ieguvējam nav mainījušies nosacījumi - vai viņš ir tiesīgs to pagarināt vēl uz 5 gadi? Vai viņam rodas citas tiesības vai pienākumi? Ja var, tad cik reizes tā var pagarināt? Kurā likumā un pantā tas ir pateikts?

A
atbild:
12. maijā, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Uzturēšanās atļauju nodaļā norāda - ja nav mainījušies apstākļi, var pieprasīt jaunu termiņuzturēšanās atļauju saskaņā ar to pašu Imigrācijas likuma pantu, pēc kura tika pieprasīta iepriekšējā atļauja. Pastāvīgās uzturēšanās atļauju var pieprasīt saskaņā ar Imigrācijas likuma 24.panta pirmās daļas 7.punktu. Imigrācijas likumā nav normas, kas ierobežotu jaunas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanas reižu skaitu.

Kā rīkoties, pieprasot atkārtotu uzturēšanās atļauju, izklāstīts MK noteikumos Uzturēšanās atļauju noteikumi.