Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja azbesta šīfera jumts vēl derīgs, tas nav jāmaina

J
jautā:
07. martā, 2014
J.Krasovska

Vai novados privātmājām obligāti jāmaina šīfera jumts? Kāds likums un kur meklēt?

A
atbild:
18. martā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ministru kabineta noteikumos Nr.158 „Noteikumi par bīstamo ķīmisko vielu un bīstamo ķīmisko produktu lietošanas un tirdzniecības ierobežojumiem un aizliegumiem”, kuri bija spēkā līdz 2009.gada 1.jūnijam, bija iekļauta norma, ka pēc 2010.gada azbestu saturošo materiālu ekspluatācija ir aizliegta, un sākotnēji patiešām bija paredzēts, ka azbestu saturoši šīfera jumti būs jānomaina.

Taču minētais normatīvais akts vairs nav spēkā, un, ja jumts ir ekspluatācijā derīgs, tas var kalpot joprojām. Ja jumta segumu vajadzēs mainīt, tad gan nāksies iegādāties citu materiālu, jo azbesta šīferis tirdzniecībā vairs nav pieejams.