Lasīšanai: 1 minūte

Atbildi sniegs vietējā būvvalde

J
jautā:
24. martā, 2015
Jūlija

Labdien! Esmu nopirkusi māju, kuru šogad gribu nodot ekspluatācijā. Māja tika celta pēc 2007.gada būvprojekta. Mājas, saimnieciskās ēkas un mašīnas nojumes jumts ir pārklāts ar azbesta šīferu. Vai es varu to nodot ekspluatācijā ar tādu jumta pārklājumu?

A
atbild:
15. aprīlī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ministru kabineta noteikumos Nr.158 „Noteikumi par bīstamo ķīmisko vielu un bīstamo ķīmisko produktu lietošanas un tirdzniecības ierobežojumiem un aizliegumiem” bija iekļauta norma, ka pēc 2010.gada azbestu saturošo materiālu ekspluatācija ir aizliegta, un sākotnēji patiešām bija paredzēts, ka azbestu saturoši šīfera jumti būs jānomaina. Taču no 2009.gada 1.jūnija šis normatīvais akts nav spēkā un tiek uzskatīts, ka šīfera jumts, ja tas ir lietošanai derīgs, nav jāmaina.

Par to, vai ēku ar šādu jumta segumu, kas satur azbestu, var nodot ekspluatācijā, Jums jājautā vietējai būvvaldei.