Atlaišanas pabalsta apmērs – saistīts ar nostrādāto laiku pie darba devēja

J
jautā:
21. februārī, 2014
Māris Kreicbergs

Vai joprojām ir spēkā Darba likuma 112.pants par atlaišanas pabalsta izmaksu: 1. četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja nostrādājis vairāk kā 20 gadus? Otrs jautājums saistībā ar Darba likuma 112.pantu par atlaišanas pabalstu. Vai laika periodā, kas nostrādāts pie darba devēja, ieskaita visu laiku, kas nostrādāts, piemēram, slimnīcā, ņemot vērā, ka vairāk kā 20 gadus atpakaļ tā bija valsts pakļautībā, bet tagad tas ir pašvaldības medicīnas centrs ?

A
atbild:
03. martā, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Darba likuma 112.pantā noteiktais atlaišanas pabalsta apmērs ir atkarīgs no nostrādātā laika pie darba devēja.

Ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts vairāk nekā 20 gadus, viņš saņem atlaišanas pabalstu četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.

Konkrētajā gadījumā, vērtējot jautājumu par nostrādātā perioda ilgumu attiecīgajā medicīnas iestādē, jāvērtē administratīvās reorganizācijas ietvaros veikto tiesību un saistību nodošana un pieņemšana. Ja reorganizāciju rezultātā darba līgums netika uzteikts un darba tiesiskās attiecības netika pārtrauktas, darba tiesisko attiecību periods skaitāms no darba tiesisko attiecību nodibināšanas brīža.