Labdien! Mums ir deviņstāvu māja (71 dzīvoklis). Mājas pagrabtelpas izmanto fizioterapijas kabinets (ir zemesgrāmata). Vienā kāpņu telpā atrodas frizētava (ir zemesgrāmata). Mājas apsaimniekotājs izsniedza stāvlaukuma atļaujas personām, kas tur strādā. Puse no mājas dzīvokļu īpašniekiem ir pret to, jo stāvvietu skaits ir ierobežots un pašiem trūkst vietu. Mēs apsaimniekotājam iesniedzām rakstveida iesniegumu un saņēmām atbildi, ka mūsu lūgums atņemt stāvlaukuma atļaujas netiks ņemts vērā. Vai komersantiem šādā gadījumā ir priekšrocības izmantot mazu stāvlaukumu?
Ja zeme zem ēkas atrodas dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā, tad lēmumu par tās lietošanas kārtību, tostarp autostāvvietas ierīkošanu, stāvvietu marķēšanu, automašīnu novietošanas atļauju izsniegšanu u. tml., pieņem tikai un vienīgi paši dzīvokļu īpašnieki. Šis lēmums regulēts Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta pirmās daļas 2. punktā, t. i., lēmums par kopīpašumā esošās daļas lietošanas kārtības noteikšanu dzīvokļu īpašnieku starpā.
Atbilstoši likuma 17. panta septītajai ar indeksu viens daļai minētā lēmuma pieņemšanai nepieciešams, lai “par” nobalso dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vismaz trīs ceturtdaļas no visiem dzīvokļu īpašumiem. Attiecīgajā kārtībā pieņemts lēmums ir saistošs ne vien visiem dzīvokļu īpašniekiem, bet arī dzīvojamās mājas pārvaldniekam. Viņam nav tiesību šādu lēmumu jebkādā veidā grozīt, patvarīgi – pretēji lēmumā noteiktajam –izsniegt vai anulēt stāvēšanas atļaujas utt.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!