Labdien! Sanāca muļķīga situācija. Iedomājos, ka algas nodokļa grāmatiņa jau labu laiku tiek aizpildīta un iesniegta automātiski VID, jo tam jau ir informācija par manu darbavietu un nav nekāda loģiska pamatojuma to neiesniegt. Arī darba devējs nebrīdināja, ka tā jāiesniedz. Man tādēļ samaksāja stipri mazāku algu. Darba devējs apgalvo, ka samaksāt trūkstošo vairs nav iespējams. Ko man darīt šajā situācijā? Es uz darbu gāju, arī esot slima, jo nevēlējos lieki noslogot uzņēmuma budžetu. Tādēļ īpaši nepatīk situācija, ka man samaksāja teju par 20% mazāku algu, nekā biju rēķinājusies. Es tomēr gribētu dabūt savu godīgi nopelnīto algas daļu. Kā man rīkoties? Paldies!
Ja algas nodokļa grāmatiņa darba devējam iesniegta, tad darba devējs nodrošina neapliekamā minimuma (šogad visiem fiksēts – 510 eiro mēnesī) piemērošanu. Ja grāmatiņā norādīts arī apgādājamais, darba devējs piemēro nodokļa atvieglojumu par apgādājamo.
Ja nodokļa grāmatiņā ienākuma gūšanas vieta nav norādīta (nav iesniegta darba devējam), ienākuma izmaksātājs nav tiesīgs piemērot neapliekamo minimumu un nodokļa atvieglojumus.
Ja šogad darbavietā algai kādu laiku (mēnešus) netika piemērots neapliekamais minimums, 2026. gadā, iesniedzot ienākumu deklarāciju par 2025. gadu, nodokli pārrēķinās un, ja būs izveidojusies pārmaksa, VID to atmaksās.
Ja algas nodokļa grāmatiņa darba devējam nebija iesniegta jau pērn, darba devējs algai piemēroja nevis 20%, bet 23% nodokļa likmi un nepiemēroja prognozēto neapliekamo minimumu. Iespējamās pārmaksas atgūšanai gada ienākumu deklarāciju par 2024. gadu var iesniegt jau šogad.
Darba devējs iedzīvotāju ienākuma nodokli drīkst pārrēķināt tikai par taksācijas gadu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!