E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 34473
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Vai jaunie grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā ir korekti

J
jautā:
10. novembrī, 2024
Didzis

Labdien! Ar 01.11.2024. stājušās spēkā izmaiņas Dzīvokļa īpašuma likumā. 19.1 pantā noteikts, ka atkārtota kopsapulce ir lemttiesīga, ja reģistrētie dzīvokļu īpašnieki pārstāv vairāk nekā vienu trešdaļu no visiem dzīvokļu īpašumiem. Savukārt minētā likuma 16. panta 3. apakšpunktā norādīts: dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem. Vai likumdevējs nav pieļāvis “brāķi”, negrozot vai nepapildinot šo punktu? Vai nav sanācis tā, ka atkārtota kopsapulce ar vairāk nekā vienu trešdaļu ir lemttiesīga, taču, ņemot vērā negrozīto 16. pantu, tās lēmumi nav saistoši ikvienam dzīvokļa īpašniekam?

A
atbild:
Šodien

Dzīvokļa īpašuma likums noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopības kompetencē esošie jautājumi tiek iedalīti: 

  • dzīvokļu īpašnieku ekskluzīvajā kompetencē, proti, dzīvokļu īpašnieku ekskluzīvajā kompetencē esošo jautājumu izlemšanai nepieciešamais balsu skaits ir noteikts Dzīvokļa īpašuma likuma 17. pantā; 
  • jautājumos, kuru izlemšanu var pilnvarot pārvaldniekam (citai personai), respektīvi, šos jautājumus  dzīvokļu īpašnieku kopība pieņem, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, kā to paredz 16. panta trešā daļa. 

Līdz ar to spēkā esošā likuma redakcija ir korekta. Savukārt mazākuma balsojumam nepieciešamo balsu skaitu noteic 19.1 panta otrā daļa, kā arī 20.2 panta otrā daļa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 56 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas