Labdien! Sakarā ar Dienvidu tilta projektu šogad tika izzāģēta plaša meža platība. Līdz ar to pie meža esošo māju teritorijās ir ievērojams žurku populācijas pieaugums un aktivitāte. Vai šādā situācijā tiks veikti kādi žurku ierobežošanas pasākumi? Vai ir kāda iestāde, kurai var ziņot par šo problēmu un lūgt palīdzību? Paldies!
Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 6. pants nosaka obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības, kurās ietilpst arī dzīvojamās mājas sanitārā apkope.
Epidemioloģiskās drošības likuma 27. pants noteic, ka teritorijas un objektu uzturēšana un sakopšana, nodrošinot kaitīgo posmkāju un grauzēju iznīcināšanu un nepieļaujot to ieviešanos, ir teritorijas vai objekta īpašnieka vai viņa pilnvarotas personas (ja tāda ir) pienākums.
Ministru kabineta noteikumu Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” 7. punkts nosaka: “Dzīvojamās mājas teritorijā, tajā skaitā dzīvojamās mājas koplietošanas telpās, laikus novācami dažādi veselībai bīstami vides piesārņotāji, atkritumi un būvgruži, kas rada saindēšanās, ievainojumu un infekcijas slimību izplatīšanās risku vai saistīti ar smaku izplatīšanos. Laikus nodrošināmi citi nepieciešamie pasākumi, lai nepieļautu grauzēju un kukaiņu savairošanos un izplatīšanos.”
Ministru kabineta noteikumos Nr. 618 “Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas noteikumi” tiek dota norāde, ka profilaktiskās dezinsekcijas un deratizācijas pakalpojumus objektā vai teritorijā veic īpaši apmācīts darbinieks – dezinfektors, kuram ir vidējā izglītība vai profesionālā pamatizglītība un kurš ir apguvis dezinfektora mācību programmu.
Tātad daudzdzīvokļu māju pārvaldniekiem vai privātmāju īpašniekiem ir jāveic nepieciešamie deratizācijas pasākumi. Ja pārvaldnieki to nedara, tad jāvēršas Veselības inspekcijā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!