Bērna kopšanas atvaļinājumu mātei piešķir pēc dzemdību atvaļinājuma

J
jautā:
24. oktobrī, 2024
Jūlija

Labdien! Palīdziet, lūdzu, aprēķināt, kad man jāatgriežas darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Bērns piedzima 09.11.2023., slimības lapas B otrā daļa beidzās 18.01.2024., bērna kopšanas atvaļinājumu prasīju piešķirt uz 1,5 gadiem, ieskaitot nenododamo daļu. Darba devējs uzrakstīja, ka darbā jāatgriežas 08.05.2025. Paldies.

A
atbild:
Šodien
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA), kā to paredz Darba likuma 156. pants, piešķir darba devējs uz darbinieka iesnieguma pamata. Šādu iesniegumu darbiniece visbiežāk uzraksta, tuvojoties dzemdību atvaļinājuma izmantošanas noslēgumam, bet darba devējam ir tiesisks pamats piešķirt bērna kopšanas atvaļinājumu tikai pēc darbnespējas lapas B noslēgšanas.

Ja jūsu dzemdību atvaļinājums noslēdzās 18.01.2024. un BKA jūs prasījāt piešķirt uz maksimālo likumā pieļaujamo laiku – pusotru gadu, sākot ar 19.01.2024., – tad šis atvaļinājums noslēdzas 19.07.2025. un darbā ir jāatgriežas 20.07.2025.

Proti, darba devējs nevar piešķirt BKA ar bērna piedzimšanas dienu, jo tajā laikā kā māte jūs izmantojat citu – dzemdību – atvaļinājumu un jums ir izsniegta darbnespējas lapa B.

Vairāk par BKA lasiet LV portāla skaidrojumā Bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršana un izmantošana.