Kādos gadījumos ģimenes valsts pabalstu var izmaksāt pilngadīgam bērnam

J
jautā:
26. augustā, 2024
Jana

Kā varu aizpildīt iesniegumu? Vēlos pārskaitīt savu bērna naudu uz bērna kontu, kurš vēl mācās un ir 18 gadu vecs.

A
atbild:
28. augustā, 2024
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Jevgēnija Briķe, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ģimenes valsts pabalstu piešķir personai, kura audzina bērnu, paredzot, ka attiecīgo pabalstu piešķir vienam no bērna vecākiem. Ģimenes valsts pabalstu piešķir par bērnu vecumā no viena līdz 16 gadiem, kā arī par bērnu, kas ir vecāks par 16 gadiem, ja bērns mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, bet ne ilgāk kā līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai.

Pabalstu pārskaita tā saņēmēja Latvijas Republikas kredītiestādes kontā.

Ģimenes valsts pabalstu piešķir un izmaksā pašam bērnam, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, tikai gadījumos, ja bērns pirms tam bijis aizbildnībā vai audžuģimenē vai atradies aprūpes iestādē.

Ja pabalsta saņēmējs ir viens no bērna vecākiem, nav tiesiska pamata pabalstu pārskaitīt uz bērna kontu.

To nosaka Valsts sociālo pabalstu likums.