Cik ilgi jāstrādā pēc uzteikuma iesniegšanas

J
jautā:
20. jūlijā, 2024
Sanita

Strādāju X pašvaldības iestādē, vēlos pāriet strādāt uz citas pilsētas pašvaldības iestādi. Vai man ir jānostrādā mēnesis, lai varētu pāriet uz jauno darbavietu?

A
atbild:
23. jūlijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja runa ir par divās dažādās pašvaldībās esošām pašvaldības iestādēm, tad tie ir divi atšķirīgi darba devēji. Tādā gadījumā “pāreja” nozīmē darba attiecību izbeigšanu vienas pašvaldības iestādē un nodibināšanu otras pašvaldības iestādē.

Atbildi uz jūsu jautājumu ietekmē vienošanās ar esošo darba devēju par darba attiecību izbeigšanu. Ja jūs iesniedzat uzteikumu, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu, tad likums paredz tiesības darba devējam jūs nodarbināt vienu mēnesi no uzteikuma iesniegšanas dienas. Ja darba attiecības tiek izbeigtas, noslēdzot pušu vienošanos (DL 114. pants), pastāv iespēja vienoties par citu (īsāku) termiņu.

Vairāk informācijas par darbinieka uzteikumu varat uzzināt LV portāla skaidrojumā “Kā pareizi uzrakstīt un iesniegt atlūgumu” un “Darba attiecību izbeigšana. Pušu vienošanās”.