TĒMA: Mājoklis

Remontdarbu veikšana

J
jautā:
04. jūnijā, 2024
Līga

Sveiki! Daudzdzīvokļu mājā, kurai atbilstoši projektam visiem dzīvokļiem durvis veras uz iekšu, viens no kaimiņiem, liekot jaunas durvis, tās ir ielicis, lai veras uz kāpņu telpu. Kāpņu telpa ir šaura, līdz ar to pārējiem kaimiņiem rodas problēmas, lai tiktu augšā uz otro un trešo stāvu. Blakus dzīvojošie kaimiņi ir tie, kuri visvairāk saskaras ar minēto problēmu, jo daudzreiz, kaimiņiem durvis atverot, tiek saņemts belziens pa muguru. Augšējos stāvos dzīvo vecāka gadagājuma ļaudis, kam vienmēr jābūt piesardzīgiem, jo nevar zināt, kurā brīdī kāds no dzīvokļa nāks laukā. Vai patvaļīgi, bez kaimiņu piekrišanas drīkstēja mainīt ārdurvju vēršanās virzienu?

A
atbild:
05. jūnijā, 2024

Durvju nomaiņai konkrētajā dzīvokļa īpašumā nav nepieciešama citu dzīvokļu īpašnieku piekrišana.

Cits jautājums ir par durvju vēršanās virziena patvaļīgu maiņu. Jautājumā aprakstītajā situācijā durvju virziena maiņa var traucēt cilvēku evakuāciju (piemēram, ugunsgrēka gadījumā), kad atvērtās durvis liedz citiem dzīvokļu īpašniekiem brīvi izkļūt no ēkas. Minētais var tikt uzskatīts par Ministru kabineta noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” pārkāpumu. Par konstatēto jums ir tiesības ziņot vietējās pašvaldības būvvaldei ar lūgumu uzlikt par pienākumu īpašniekam novērst patvaļīgās izmaiņas dzīvojamās mājas ekspluatācijas projektā.