Labdien! Kopš bērnības dzīvoju kopā ar vecmāmiņu un viņas dzīvesbiedru, kurš man ir kā īstais vectēvs. Viņam pieder māja, kurā mēs dzīvojam, un viņš vēlētos, lai māja un zeme pēc viņa nāves nonāktu manā īpašumā. Viņam ir divi dēli, ar kuriem nekādu attiecību nav bijis, maksājis tikai uzturlīdzekļus, bet gadiem ilgi nav saticies un neuztur kontaktus. Viņš nevēlas, lai īpašums tiktu sadalīts viņiem, jo par konkrēto īpašumu un darbiem saimniecībā rūpējos es. Ar vecmāmiņu viņi nav precējušies. Kādi varianti ir šādā gadījumā, ja cilvēks vēlas, lai viņa mantu saņemtu teorētiski svešs cilvēks, kurš rūpējas par viņu kā paša vectēvu? Paldies par atbildi!
Katrai personai dzīves laikā ir tiesības rīkoties ar savu mantu pēc saviem ieskatiem (pārdot, dāvināt, noteikt mantošanas kārtību testamentā vai mantojuma līgumā, noslēgt uztura līgumu).
Tādējādi personai ir tiesības par visu savu īpašumu vai tā daļu:
Attiecībā uz mantojumu bioloģiskajiem bērniem ir likumā nostiprinātas tiesības izprasīt no mantojuma savu neatņemamo daļu atbilstoši Civillikuma 422., 423. un 425. pantā noteiktajam. Neatņemamās daļas tiesīgajiem ir tikai prasījuma tiesība uz neatņemamās daļas izdošanu naudā. Neatņemamās daļas tiesīgajam jāpiesaka sava tiesība uz neatņemamo daļu pie zvērināta notāra līdz uzaicinājumā noliktajam termiņam. Ja līdz šā termiņa notecējumam viņš savu tiesību nepiesaka, tad atzīstams, ka viņš no tās atteicies.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!