Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Elektroapgādes pārtraukšana īres dzīvoklī

J
jautā:
17. martā, 2024
Mihails

Dzīvokļa īres līgumā īrniekam ir noteikts pienākums norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, t. sk. elektrību, tieši pakalpojuma sniedzējam, bet īrnieks to ilgstoši nedara (nav apmaksāti rēķini par trim mēnešiem). Vai gadījumā, ja AS Sadales tīkls par nemaksāšanu atslēgs elektrības piegādi dzīvoklim, dzīvokļa izīrētājs varētu tikt saukts pie administratīvās atbildības saskaņā ar Dzīvojamo telpu īres likuma 42. panta otro daļu (par tādu traucējumu radīšanu, kas liedz īrniekam īrētajā dzīvojamajā telpā izmantot elektroenerģiju)? Vai šādā situācijā izīrētājam būtu jāapmaksā elektrības rēķini īrnieka vietā, lai īrnieks varētu turpināt izmantot elektroenerģiju, par to nemaksājot?

A
atbild:
19. martā, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Ja līgumā ir noteikts pienākums īrniekam slēgt līgumu par elektroenerģiju dzīvoklī un attiecīgi norēķināties par tās piegādi, izīrētājs nebūtu vainojams pie elektroapgādes pārtraukšanas.