Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz atvaļinājumu pēc nostrādātā laika

J
jautā:
17. februārī, 2024
Inga

Cik ilgs laiks ir jānostrādā, lai dotos ikgadējā atvaļinājumā?

A
atbild:
20. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieks var prasīt ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma piešķiršanu par pirmo darba gadu, ja viņš pie darba devēja ir nepārtraukti nodarbināts ne mazāk kā sešus mēnešus. Darba devējam ir pienākums šādu atvaļinājumu piešķirt pilnā apmērā. Šādas tiesības darbiniekam paredz Darba likuma 150. panta trešā daļa.