Lasīšanai: 1 minūte

Vai drīkst strādāt darbnespējas laikā

J
jautā:
01. februārī, 2024
Rita

Vai darbinieks var veikt darba pienākumus attālināti pie datora slimības laikā (atalgojums netiek maksāts)?

A
atbild:
08. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vispārēji pacienta tiesības ir regulētas Pacientu tiesību likuma 15. pantā.

Tomēr tiesību akti detalizēti nereglamentē, ko sasirgušais darbinieks, kuram ārsts izsniedzis darbnespējas lapu, var vai nevar darīt.

MK noteikumu Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” 10. punkts noteic, ka darbnespējas lapu ārstniecības iestādes ārsts vai ārsta palīgs izsniedz pēc personas personīgas apskates un izmeklēšanas, pieņemto lēmumu pamatojot medicīniskajā dokumentācijā. Tādējādi par personas ārstēšanas režīma noteikšanu atbildīgs ir ārstējošais ārstskurš darbnespējas lapu izsniedzis.

Ja jums nepieciešams noskaidrot, kādas ir jūsu tiesības darbnespējas lapas laikā, tas jāvaicā savam ārstam.