TĒMA: Mājoklis

Kurš lemj par uzkrājuma fonda izlietojumu

J
jautā:
01. februārī, 2024
Elina

Labdien! Vai kopsapulcē var lemt, ka apsaimniekotājs par sniega izvešanu naudu ņem no uzkrājuma fonda bez ikreizējas jautāšanas un informēšanas?

A
atbild:
12. februārī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jēkabs Treijs, zvērināts advokāts

Vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopības kompetencē ir lemt par rīcību ar uzkrājuma fondā esošajiem naudas līdzekļiem. Ja dzīvokļu īpašnieki līdz šim nav noteikuši kārtību, kā pārvaldnieks drīkstētu izlietot uzkrātos līdzekļus, piemēram, pārvaldīšanas/apsaimniekošanas līgumā vai ar atsevišķu lēmumu, tad, protams, pārvaldnieks bez dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma nav tiesīgs nekādā veidā izmantot uzkrātos naudas līdzekļus.

Dzīvokļu īpašnieki Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā var pieņemt lēmumu (piemēram, kopsapulcē vai aptauju veidā) par rīcību ar uzkrājuma fondā esošajiem līdzekļiem, tostarp noteikt apjoma, perioda un mērķa ierobežojumus, kurus ievērojot, pārvaldnieks bez dzīvokļu īpašnieku kopības piekrišanas var izlietot uzkrājuma fonda līdzekļus, piemēram, sniega izvešanai u. c. neatliekamiem ārpuskārtas darbiem.