DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Austrumu slimnīcā ar Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstu pielāgo darbavietas 22 darbiniekiem ar invaliditāti

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Austrumu slimnīca) ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) atbalstu Eiropas Savienības finansētajā projektā pielāgojusi darba apstākļus 22 darbiniekiem ar invaliditāti, nodrošinot tehniskās palīgierīces, ergonomiskus galdus, biroja krēslus, datorpiederumus un citus atbalsta līdzekļus, lai uzlabotu darba apstākļus un atvieglotu darbu aprūpes un aprūpes atbalsta personālam, kā arī citiem darbiniekiem.

Cilvēki ar invaliditāti ir svarīga darba tirgus sastāvdaļa, un Austrumu slimnīca apzinās savu atbildību iekļaujošas darba vides veidošanā, kur katrs darbinieks tiek novērtēts. Tāpēc Austrumu slimnīca iesaistījās NVA preventīvā bezdarba samazināšanas projekta “Darba vietu pielāgošanas pasākumi bezdarba riskam pakļautām nodarbinātām personām ar invaliditāti” īstenošanā, piemērojot un uzlabojot darba apstākļus darbiniekiem dažādās amatu grupās, piemēram, māsām, sanitāriem/slimnieku kopējiem, klientu apkalpošanas, personāla un tehniskajiem speciālistiem.

Publicitātes foto.

Kā uzsver projekta īstenošanas iniciatore, Austrumu slimnīcas administratīvā direktore Iveta Akmentiņa: “Mēs Austrumu slimnīcā vienmēr esam meklējuši iespējas uzlabot darba vidi saviem darbiniekiem, īpašu uzmanību pievēršot tiem kolēģiem, kuru darba ikdiena prasa īpašu pielāgošanu un atbalstu. Šī NVA programma mums deva iespēju darīt to profesionāli un ar būtisku ārēju palīdzību.” Pielāgotas darba vietas nozīmē būtisku ieguvumu gan darbiniekiem ar invaliditāti, gan slimnīcai. Darbiniekiem tiek nodrošināts lielāks komforts un veselības uzlabošanas pasākumi, kas var rezultēties arī profesionālajā izaugsmē. Savukārt no darba devēja skatupunkta šāds ieguldījums var sekmēt lojalitātes un darba efektivitātes pieaugumu, darbinieku piesaistes noturību un gandarījumu par sociāli atbildīgu rīcību.

Publicitātes foto.

“Mums kā slimnīcai ir svarīgi nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti arī tāpēc, ka šādi mēs veicinām iekļaujošas vides veidošanu, nodrošinot cilvēkresursu daudzveidību un unikālu pienesumu komandai. Turklāt no sirds ceram, ka mūsu piemērs būs pozitīvs stimuls arī citām organizācijām un uzņēmumiem,” saka Austrumu slimnīcas Darba aizsardzības daļas vadītājs Andris Tutins.

Publicitātes foto.

Komentējot īstenotos uzlabojumus NVA projekta ietvaros, vairāki Austrumu slimnīcas darbinieki pauž savu prieku par jauninājumiem, kas ļauj justies labāk un savu darbu veikt efektīvāk. Piemēram, sanitārs/slimnieku kopējs Georgijs: “Darbs slimnieku kopšanā nav viegls – katra diena ir fiziski un emocionāli izaicinoša. Strādājot ar pacientiem, īpaši tiem, kam nepieciešama palīdzība pārcelšanā vai pozicionēšanā, bieži nākas likt lietā visus spēkus. Tagad, pateicoties jaunajam pacēlājam, šie uzdevumi ir kļuvuši ievērojami vieglāki un drošāki. Ierīce palīdz pacientu pārvietot bez liekas piepūles, samazinot slodzi mugurai. Tā ir sajūta, ka mūsu darbs tiek novērtēts, un tas iedrošina turpināt ar vēl lielāku atbildību un sirsnību.” Arī cits sanitārs/slimnieku kopējs Jozis norāda, ka pēc darbavietas pielāgojumiem palīdzēt pacientam piecelties vai ieņemt ērtu pozīciju vairs nav tik nogurdinoši.

Publicitātes foto.

“Jaunie palīgrīki ir liels atbalsts mūsu ikdienā. Mums bieži jāpalīdz pacientiem piecelties, pārvietoties vai ieņemt piemērotu gulēšanas pozīciju – tas prasa daudz fiziska spēka, īpaši, ja cilvēks pats sevi nepārvalda. Tagad tas viss ir vieglāk. Pacelšanas jostas varam izmantot drošai pacelšanai, pozicionēšanas paklāji ļauj bez liekas piepūles pārbīdīt pacientu. Tas nozīmē – mazāk slodzes mugurai, mazāk riska traumēties un vairāk drošības arī pašam pacientam. Ļoti novērtēju, ka mums tiek radīti piemēroti un droši darba apstākļi,” atzīst sanitārs/slimnieku kopēja Anita.

Arī citu amata grupu speciālisti pozitīvi vērtē darbavietas izmaiņas. Veselības datu daļas onkoloģijas datu vecākais statistiķis Māris: “Sakarā ar fizisko spēju samazināšanos biju spiests mainīt darbavietu un darba apstākļus. Pamatā pašreizējais darbs ir pie datora. Izsaku sirsnīgu pateicību par manas darbavietas labiekārtošanu un darba apstākļu būtisko uzlabošanu un par piešķirto ergonomisko aprīkojumu – augstumu regulējošu galdu, ērtu un ergonomisku biroja krēslu, portatīvā datora statīvu, roku balstu, kāju paliktni un pārējiem tehniskajiem risinājumiem. Ikdienas darba vide ir kļuvusi ievērojami ērtāka, veselībai draudzīgāka un efektīvāka. Esmu novērtējis darbu un rūpes, kas sniedz būtisku ieguldījumu manā labbūtībā.”

Publicitātes foto.

“Darbs kļuvis ērtāks, samazināts muskuļu sasprindzinājums un nogurums, uzlabojusies pašsajūta un darba efektivitāte. Paldies par rūpēm un ieguldījumu!” akcentē klientu apkalpošanas speciāliste Neļa.

NVA projekta ietvaros nodrošinātas nepieciešamās tehniskās palīgierīces, ergonomiski galdi, krēsli, datorpiederumi un citi atbalsta līdzekļi, lai uzlabotu darba apstākļus un atvieglotu darbu aprūpes personālam, aprūpes atbalsta personālam un citiem darbiniekiem. Kopējais NVA piešķirtais finansējums veido 18 796,30 eiro bez PVN.

Austrumu slimnīca izsaka pateicību NVA par veiksmīgo sadarbību un sniegto atbalstu visā projekta īstenošanas periodā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI