E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 31369
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas
3
3

Civillikums paredz mantošanas kārtību

J
jautā:
03. janvārī, 2024
Vladislavs

Vīram pieder nekustamais īpašums, ko viņš iegādājās pirms laulībām. Tagad viņš ir saslimis. Vīram ir meita no pirmās laulības. Vai sieva var pretendēt uz nekustamā īpašuma mantojumu vai daļu no tā? Vai visu nekustamo īpašumu mantos tikai vīra meita?

A
atbild:
15. janvārī, 2024
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Civillikuma 390. pantam mantinieki manto pēc likuma, kad nav mantojuma līguma vai testamenta vai kad tie nav spēkā (784. un 820. pants).

No jautājumā minētā izriet, ka vīram piederošais nekustamais īpašums ir laulātā atsevišķā manta, pamatojoties uz Civillikuma 91. panta pirmās daļas 1. punktu.

Vīra nāves gadījumā, ja dzīves laikā nav sastādīts testaments vai mantojuma līgums, nekustamo īpašumu mantos radinieki Civillikumā noteiktajā kārtībā. Ja mantojuma atstājējs ir bijis reģistrētā laulībā, tad laulātajam pienākas noteikta likumiskā daļa. Līdz ar to vīra nāves gadījumā nekustamais īpašums tiks sadalīts vienādās daļās starp laulāto un vīra bērnu.

Atbilstoši Civillikuma 392. pantam pārdzīvojušais laulātais manto no mirušā, neatkarīgi no tā, kāds mantisko attiecību veids pastāvējis starp laulātajiem laulības laikā. Saskaņā ar Civillikuma 393. pantu laulātais saņem bērna daļu, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir mazāks par četriem, bet, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir četri vai vairāk, – ceturto daļu.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 113 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas