Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kad var pārdot mantotu auto

J
jautā:
05. decembrī, 2023
Ksenija

Labdien! Ir mantota automašīna. Cik ilgam laikam no mantošanas brīža jāpaiet, lai varētu to pārdot?

A
atbild:
05. decembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijā nav mantojuma nodokļa un arī nodokļa ienākumam, kuru gūst, pārdodot personīgo kustamo mantu. Tātad vispārējā gadījumā nav ierobežojoša termiņa, kad savu mantu – šajā gadījumā automašīnu – var pārdot.

Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajā ienākumā neietver un ar nodokli neapliek ienākumu no personīgā īpašuma (fiziskajai personai piederošas personiskai lietošanai paredzētas tādas kustamas lietas kā mēbeles, apģērbs un citas kustamas lietas) atsavināšanas, izņemot ienākumu no pārdošanai izgatavotas vai iegādātas lietas (ķermeniskas vai bezķermeniskas) pārdošanas.

Papildu informācija par specifisku gadījumu, ja auto iegādāts citā Eiropas Savienības valstī, ir pieejama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē šeit.