TĒMA: Tieslietas

Atbildība par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu un pārvadāšanu

J
jautā:
20. novembrī, 2023
Ineta

Kāds sods tiek piemērots, ja cilvēks tiek apturēts un pie viņa atrod narkotikas?

A
atbild:
28. novembrī, 2023

Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu ir paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 253. pantā.

Atbilstoši minētā panta pirmajai daļai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt saskaņā ar Krimināllikuma 253. panta otro daļu par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru un to nelikumīgas aprites iedalījuma apmēri ir noteikti likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 2. pielikumā.

Savukārt Krimināllikuma 253.1 pantā paredzēta kriminālatbildība par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu.