Sprieduma izpildes izdevumi fiziskās personas maksātnespējas procesā

J
jautā:
04. novembrī, 2023
Juris

Vai fiziskās personas maksātnespējas procesa gaitā tiek dzēsti arī sprieduma izpildes izdevumi, ja izpildu raksts izpildei nodots zvērinātam tiesu izpildītājam?

A
atbild:
13. novembrī, 2023
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Agnese Mičuliša, direktores vietnieces p. i.

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma 172. panta ceturto daļu fiziskās personas maksātnespējas procesa netiešajās izmaksās ietilpst arī sprieduma izpildes izdevumi, ciktāl tie nav segti saskaņā ar Civilprocesa likumu.

Tā kā no uzdotā jautājumā nav secināms, kāds attiecīgajā situācijā ir prasījuma veids, nav iespējams precīzi atbildēt par to, kā sprieduma izpildes izdevumi tiks segti.

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma 164. panta ceturto daļu pēc saistību dzēšanas procedūras pabeigšanas netiek dzēsti:

  1. prasījumi par uzturlīdzekļu samaksu;
  2. prasījumi no neatļautas darbības;
  3. nodrošinātais prasījums, ja parādnieks ir saglabājis par šā prasījuma nodrošinājumu kalpojošo mājokli, ciktāl šā likuma 148. pantā minētā vienošanās nenosaka citādi. Izpildu lietvedības par minēto saistību piedziņu tiek atjaunotas atlikušajā parāda apmērā;
  4. prasījumi par administratīvo pārkāpumu procesā piemērotajiem un Krimināllikumā paredzētajiem sodiem, kā arī kompensācija par radīto kaitējumu;
  5. prasījumi, kuri izriet no pārkāpumiem, kas minēti Komercdarbības atbalsta kontroles likuma IV un V nodaļā, gadījumos, kad kreditors pēc zvērināta tiesu izpildītāja pieprasījuma sniedzis ziņas par to, ka izpildu lietvedība ir atjaunojama.

Šajos gadījumos izpildu lietvedība tiks atjaunota un piedziņa turpināta.