E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30491
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Ja attaisnojuma dokumentā par saimniecisko darījumu nav visas nepieciešamās informācijas

J
jautā:
17. septembrī, 2023
Signe

Labdien! Veicot saimniecisko darbību, pārsvarā visi iegādātie materiāli ir no ārvalstīm, t. sk. Aliexpress, Etsy. Vai, attaisnojot izdevumus par materiāliem grāmatvedībā, saņemtajā rēķinā pietiek, ja norādu savu vārdu, uzvārdu un adresi? Tur nav iespējams ievadīt personas kodu.

A
atbild:
28. septembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ārvalstu saimnieciskā darījuma dalībnieka izsniegtajā attaisnojuma dokumentā (piemēram, rēķinā) nav visas darījuma iegrāmatošanai nepieciešamās informācijas, šādam attaisnojuma dokumentam papildus jānoformē saimnieciskās darbības veicēja sagatavots iekšējais attaisnojuma dokuments ar trūkstošo informāciju.

Attaisnoto dokumentu regulējums ir ietverts vairākos grāmatvedības tiesību aktos. Ministru kabineta noteikumos Nr. 322 “Kārtība, kādā individuālie komersanti un citas fiziskās personas, kas veic saimniecisko darbību, individuālie uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā” noteikts: “Ja saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnālu kārto elektroniski, šādu žurnālu drīkst papildināt ar jaunām ailēm, lai ierakstītu citu personai nepieciešamo papildu informāciju. Žurnāla ailes atļauts sadalīt sīkāk, ja tas nepieciešams detalizētai informācijas uzskaitei saistībā ar saimnieciskās darbības specifiku vai nodokļiem.”

Nodokļu maksātājam Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) ir iespēja noskaidrot jautājumus saistībā ar biznesa organizēšanu, izmantojot sadaļu “Sarakste ar VID”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 71 jautājumu. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas