Ko darīt, ja skolas administrācija ignorē IKVD rīkojumu

J
jautā:
06. maijā, 2020
Māte

Labdien! Ko darīt, ja Rīgas vidusskolas administrācija ignorē Izglītības kvalitātes valsts dienesta rīkojumu Nr. 1-19.2/515 par “Par izglītojamo mācību sasniegumu vērtēšanu”? 1) Piešķir “nv”, un tas ietekmē izglītojamā vērtējumu mācību priekšmetā. Skaitās kā “0”. 2) Piešķir “nv”, ja izglītojamais izglītības iestādes noteiktajā termiņā tā vietā neiegūst vērtējumu (it īpaši tagad, kad mācības notiek attālināti). 3) Nedod iespēju izglītojamam uzlabot “nv” iegūto vērtējumu mācību priekšmetā.

A
atbild:
14. maijā, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Vērtējumu ballēs (vienalga, vai “0” vai “10”) piešķir tikai tad, ja skolēna darbu ir iespējams novērtēt. Tas, ka apzīmējumam “nv” (nav vērtējuma) nepiešķir skaitlisku vērtību, izriet ne tikai no Izglītības kvalitātes valsts dienesta izstrādātajiem ieteikumiem “Par izglītojamo mācību sasniegumu vērtēšanu”, bet pirmām kārtām arī no Ministru kabineta noteikumiem par valsts izglītības standartiem. Ministru kabineta noteikumu par valsts pamatizglītības standartu 31. punktā noteikts, ka mācību sasniegumu vērtētājs izglītības iestādes obligātajā dokumentācijā lieto apzīmējumu “nv” (nav vērtējuma), ja nav iespējams novērtēt izglītojamā mācību sasniegumus. Izglītības iestāde iekšējos normatīvajos aktos nosaka gadījumus, kad mācību sasniegumu vērtētājs ir tiesīgs lietot apzīmējumu “nv”. Līdzīga norma paredzēta arī vispārējās vidējās izglītības standartā. Līdz ar to Jums būtu jāiepazīstas ar skolas iekšējiem noteikumiem, kuros noteikti “nv” lietošanas gadījumi, kā arī jāpārrunā Jūsu minētās prakses atbilstība Ministru kabineta noteikumos noteiktajam. Aicinām pārrunāt šo jautājumu ar mācību priekšmeta pedagogu un/vai izglītības iestādes vadību. Ja jautājumu nav iespējams atrisināt un, Jūsuprāt, nepieciešama Izglītības kvalitātes valsts dienesta iejaukšanās, aicinām vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā, minot skolas nosaukumu (e-pasts:ikvd@ikvd.gov.lv).