E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30470
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai virsstundas apmaksās arī tad, ja darba attiecības izbeidz pirms pārskata perioda beigām

J
jautā:
14. septembrī, 2023
Andris

Ja summētā darba laika pārskata periods ir četri mēneši, bet darbinieks beidz darba tiesiskās attiecības pirms pārskata perioda beigām, piemēram, trijiem mēnešiem, un ir izveidojušās virsstundas, vai tās arī ir jāapmaksā kā virsstundas?

A
atbild:
19. septembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 128. panta pirmā daļa noteic, ka, pārtraucot darba tiesiskās attiecības, darba devējam ir pienākums atlaišanas dienā aprēķināt un izmaksāt visas darbiniekam pienākošās naudas summas.

Valsts darba inspekcija jau iepriekš ir skaidrojusi, ka situācijā, kad darbinieks nenostrādā noteikto summētā darba laika organizācijas pārskata periodu, jo darba tiesiskās attiecības tiek pārtrauktas, darba devējam ir pienākums noteikt normālā darba laika stundu daudzumu attiecīgajam periodam, kura laika periodā darbinieks veica pienākumus, un salīdzināt ar darbinieka faktiski nostrādāto darba laiku šajā periodā. Ja darbinieks ir nostrādājis virs attiecīgā perioda normālā darba laika stundu daudzuma, tad tās ir virsstundas un darbiniekam ir tiesības saņemt piemaksu par virsstundu darbu Darba likuma 68. panta pirmajā daļā noteiktajā apmērā – ne mazāk kā 100% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes –, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU