Lasīšanai: 1 minūte

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācija par nostrādāto laiku

J
jautā:
01. septembrī, 2023
Ivo

Labdien!
Trīs mēnešu pārbaudes laikā ir pārtrauktas darba attiecības. Vai darba devējam kopā ar pēdējo algu ir jāizmaksā arī nauda par uzkrātajām atvaļinājuma dienām?

A
atbild:
04. septembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nodibinot darba tiesiskās attiecības, darbinieks ar katru nostrādāto darba attiecību mēnesi rada sev tiesības uz ikgadējo darba devēja apmaksāto atvaļinājumu, kas noteikts Darba likuma 149. un 150. pantā. Tātad arī pārbaudes laiks, ko darbinieks ir nostrādājis, rada tiesības uz proporcionālu atvaļinājuma dienu skaitu. Vispārēji tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis rada tiesības uz 1,68 atvaļinājuma dienām.

Izbeidzot darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā, darba devējam ir jāizmaksā arī proporcionāla neizmantotā atvaļinājuma kompensācija.