Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma inventāra saraksta sastādīšana un izmaiņas

J
jautā:
14. augustā, 2023
Vineta

Labdien! Inventāra saraksts tika labots pēc notāra noteiktā laika. Kurā brīdī tiek uzskatīts, ka tas ir sastādīts – tā iesniegšanas notāram datumā vai pēc vairākiem labojumiem un mantas pierakstīšanas?

A
atbild:
06. septembrī, 2023

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 543 “Mantojuma inventāra saraksta sastādīšanas kārtība”:

  • Zvērināts tiesu izpildītājs pēc savas iniciatīvas vai ieinteresētās personas lūguma var izlabot mantojuma inventāra sarakstā pārrakstīšanās kļūdas, pieņemot par to atsevišķu lēmumu. Par pieņemto lēmumu zvērināts tiesu izpildītājs paziņo ieinteresētajai personai un zvērinātam notāram, kurš izsniedzis aicinājumu sastādīt mantojuma inventāra sarakstu.
  • Ja mantojuma inventāra saraksta  sastādīšanas lieta uzsākta, pamatojoties uz zvērināta notāra aicinājumu, izmaiņas mantojuma inventāra sarakstā pēc tā sastādīšanas un izsniegšanas var veikt tikai pēc zvērināta notāra aicinājuma.