Autovadītāja apliecību nav iespējams atgūt pirms tiesību atņemšanas termiņa beigām

J
jautā:
09. augustā, 2023
Dainis

Labdien! Uz četriem gadiem tika atņemtas vadītāja tiesības par braukšanu dzērumā. Ir atlicis vēl viens gads. Vai drīkstu doties uz veselības pārbaudi un kārtot teorētisko eksāmenu? Vai tomēr jāgaida, kad beigsies četru gadu liegums?

A
atbild:
16. augustā, 2023
Sandis Zellis
jurists

Normatīvie akti neparedz iespēju atjaunot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības agrāk par Ceļu satiksmes likumā noteikto jeb personai piemērotā soda izciešanas termiņa beigām.

Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 17. panta pirmajai daļai pēc tiesību atņemšanas termiņa beigām personai tiesības ir jāiegūst no jauna, ievērojot normatīvajos aktos noteikto tiesību piešķiršanas kārtību.

Attiecīgi pirmstermiņa veselības pārbaude un teorētiskā eksāmena kārtošana nozīmē transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atjaunošanas procesa uzsākšanu, kas nav pieļaujams pirms tiesību atņemšanas termiņa beigām.