Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai persona drīkst atrasties publiskā vietā alkohola reibumā

J
jautā:
13. jūlijā, 2023
Ēriks

Labdien! Vai cilvēks drīkst atrasties alkohola reibumā publiskās vietās?

A
atbild:
19. jūlijā, 2023
Sandis Zellis
jurists

Persona vispārīgi drīkst atrasties publiskā vietā alkohola reibumā, tomēr ne tādā stāvoklī (reibuma pakāpē), kas traucē sabiedrisko kārtību vai drošību.

Proti, Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 10. pants noteic, ka par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu publiskā vietā, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību patērēšanai uz vietas atļāvusi pašvaldība vai Valsts ieņēmumu dienests, vai par atrašanos publiskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas traucē sabiedrisko kārtību vai drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz septiņdesmit naudas soda vienībām (līdz 350 eiro).