Lasīšanai: 1 minūte

Vai par zvēresta neievērošanu var atņemt pilsonību

J
jautā:
01. jūnijā, 2023
Olegs

Kāpēc naturalizētais Latvijas pilsonis nevar kļūt par nepilsoni, ja viņš pārkāpj naturalizācijas zvērestu?

A
atbild:
07. jūnijā, 2023

Naturalizācija ir Latvijas Republikas pilsonības pieņemšanas procedūra, ar kuru personu uzņem Latvijas Republikas pilsonībā.

Savukārt pilsonības atņemšanas procedūra ir noteikta Pilsonības likuma 24. pantā: nedz naturalizācijas procesā, nedz arī pilsonības atņemšanas procedūrās nav minēts, ka zvēresta pārkāpums ir pamats pilsonības atņemšanai.

Pilsonības likuma 18. pants paredz dot solījumu par uzticamību Latvijas Republikai, iegūstot Latvijas pilsonību, taču minētā likuma 24. pantā tas nav noteikts kā kritērijs pilsonības atņemšanai.