Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Apcietinājuma ieskaitīšana soda termiņā

J
jautā:
17. maijā, 2023
Kārlis

Ja pirmstiesas procesa laikā esmu bijis apcietinājumā, vai to ieskaitīs man noteiktajā sodā? Vai arī būs jāizcieš sods papildus?

A
atbild:
26. maijā, 2023

Krimināllikuma 52. pantā ir noteikti sodu saskaitīšanas un aizstāšanas noteikumi.

Saskaņā ar Krimināllikuma 52. panta piekto daļu apcietinājumu, aizturēšanu un izciestā soda daļu ieskaita smagākā soda termiņā atbilstoši šā panta pirmās daļas noteikumiem.

Tātad pirmstiesas kriminālprocesā pavadīto laiku apcietinājumā ieskaita brīvības atņemšanas soda termiņā atbilstoši Krimināllikuma 52. panta piektajai daļai.