Lasīšanai: 1 minūte

Transportlīdzekļa nogādāšana līdz pārbaudes vietai

J
jautā:
16. maijā, 2023
Ņikita

Labdien! Vai ir jāpakļaujas ceļu policijas darbinieka prasībai sekot viņam ar savu automašīnu līdz CSDD izveidotai transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa novērtēšanas vietai? Vai šādā situācijā var policistam atteikt un nekur nebraukt?

A
atbild:
31. maijā, 2023

Saskaņā ar Ministru kabineta 2003. gada 3. jūnija noteikumu Nr. 287 “Kārtība, kādā transportlīdzekli nogādā policijas iestādē pārbaudei, glabā un atdod īpašniekam, kā arī transportlīdzekļa pārbaudes veikšanas termiņi” 4. punktu, lai veiktu transportlīdzekļa pārbaudi, policijas iestādē to nogādā:

4.1. transportlīdzekļa vadītājs policijas darbinieka pavadībā;

4.2. policijas darbinieks;

4.3. ar specializētu autoevakuatoru.

Tādējādi, ja vadītājs atsakās nogādāt transportlīdzekli (vai to nepieļauj spēkā esošie tiesību akti) uz pārbaudes vietu, tad transportlīdzekļa nogādāšanu uz pārbaudi var veikt minēto noteikumu 4. punkta 4.2. un 4.3. noteiktajā kārtībā.