Īpašuma dāvinājums ir jānostiprina zemesgrāmatā

J
jautā:
17. aprīlī, 2023
Reinis

Labdien! Man vajadzīga notāra konsultācija. Mans sievastēvs grib mazmeitai dāvināt dzīvokli. Kādi dokumenti būtu vajadzīgi, lai pārrakstītu vai dāvinātu īpašumu? Kurš variants būtu pareizākais?

A
atbild:
27. aprīlī, 2023

Jānorāda, ka no juridiskā aspekta nepastāv “pārrakstīšana”. Īpašuma tiesību maiņa var notikt uz dažādiem pamatiem, piemēram, pirkuma līguma (samaksājot pirkuma maksu), dāvinājuma līguma (bez atlīdzības), maiņas līguma (samainot pret citu mantu) utt. Līdz ar to, ja vectēvs vēlas mazmeitai bez atlīdzības nodot īpašumā dzīvokli, ir jāsastāda un jānoslēdz dāvinājuma līgums (līgumu var sagatavot privātā kārtā vai pie notāra), kā arī, lai mazmeita pēc dāvinājuma līguma noslēgšanas kļūtu par dzīvokļa īpašnieci, līgums ir jānostiprina zemesgrāmatā (jāvēršas pie notāra nostiprinājuma lūguma sagatavošanai). Vairāk par to, kas jāņem vērā, slēdzot dāvinājuma līgumu, varat uzzināt LV portāla publikācijā, kas pieejama šeit. Neskaidrību gadījumā ieteicams vērsties pie jurista vai notāra. Notāru kontaktinformācija ir pieejama šeit.