Lasīšanai: 1 minūte

Atlaišanas pabalsta izmaksa vienošanās līguma gadījumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. aprīlī, 2023
Jānis

Labdien! Vai darba ņēmējam ir tiesības pieprasīt no darba devēja atlaišanas pabalstu, ja darbinieks atlaists, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu?

A
atbild:
11. aprīlī, 2023
LV portāls
Zaida Kalniņa

Darba attiecību izbeigšana, pamatojoties uz Darba likuma 114.pantu, nav uzskatāma par “darbinieka atlaišanu”. Minētā tiesību norma paredz abu pušu – darbinieka un darba devēja – savstarpēju vienošanos, noslēdzot vienošanās līgumu. Vairāk par vienošanās tiesisko pusi varat lasīt LV portāla skaidrojumā “Darba attiecību izbeigšana. Pušu vienošanās.

Vienošanās līguma gadījumā Darba likums neliedz darbiniekam tiesības prasīt darba devējam atlaišanas pabalsta izmaksu, savukārt darba devējam nav obligāta pienākuma šo pabalstu izmaksāt. Tomēr puses līgumā var savstarpēji vienoties par labvēlīgākiem nosacījumiem, nekā to paredz Darba likums.