Lasīšanai: 1 minūte

Piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanai lēmumu par zemes izpirkšanu lemj dzīvokļu īpašnieku kopība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. martā, 2023
Natālija

Labdien! Vai daudzdzīvokļu mājas atsevišķa dzīvokļa īpašnieks var izpirkt no zemes īpašnieka savu atsevišķo daļu? Vai arī izpirkuma tiesības pieder tikai mājas kopienai?

A
atbild:
17. aprīlī, 2023

Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums paredz speciālu regulējumu, kādā mājas dzīvokļu īpašnieki var iegūt īpašumā mājai funkcionāli nepieciešamo zemi, kura pieder citai personai. Šīs likumā noteiktās tiesības izmantošanai nav nepieciešama zemesgabala īpašnieka piekrišana. Lēmums par zemes izpirkšanu jāpieņem daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai.

Savukārt pārējos gadījumos piespiedu dalītā īpašuma attiecības ir iespējams izbeigt, pusēm par to attiecīgi vienojoties.