E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28806
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Pēc laulības šķiršanas dati tiek aktualizēti reģistrā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. martā, 2023
Ieva

Vai laulības šķiršanas procesam pie notāra pietiek ar vienreizēju abu laulāto vizīti dokumentu kārtošanai un iesniegšanai par laulības šķiršanu? Vai ir jādodas vēlreiz, lai saņemtu laulības šķiršanas apliecinājumu? Dzīvojam ārzemēs, mums nav e-paraksta, tāpēc vēlamies noskaidrot, vai pietiek ar vienu braucienu uz Latviju.

A
atbild:
22. martā, 2023

Ja ar laulāto partneri par šķiršanos esat vienisprātis un jums nav nesaskaņu par mantas sadali un bērnu aizgādību, varat kopīgi vērsties pie notāra ar iesniegumu par laulības šķiršanu. Zvērinātu notāru var izvēlēties portālā www.latvijasnotars.lv. Turpat arī iespējams pieteikt vizīti. Pēc vizītes pieteikšanas ar notāru vienosieties par pakalpojuma sniegšanas laiku un vietu, kā arī izrunāsiet, cik vizīšu pie notāra būs nepieciešams jūsu situācijā.

Notārs notariālā akta formā sagatavos jūsu abpusēju gribas izteikumu par laulības šķiršanu. Nepieciešams iesniegt arī laulības apliecības oriģinālu vai dzimtsarakstu iestādes izsniegtu norakstu vai izrakstu, vai izziņu no civilstāvokļa aktu reģistra. Tāpat vajadzīga arī atsevišķi noformēta rakstiska vienošanās par bērnu aizgādību, uzturlīdzekļiem, saskarsmes tiesībām ar bērnu un laulāto kopīgās mantas sadali. Šādu vienošanos var sastādīt arī notārs.

Laulību šķir mēnesi pēc tam, kad iesniegums par laulības šķiršanu ir iesniegts notāram, ja šajā laikā neviens no laulātajiem nav paziņojis, ka iesniegumu atsauc.

Kad laulība ir šķirta, notārs par to paziņo dzimtsarakstu nodaļai, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) un, ja laulība noslēgta baznīcā, attiecīgās draudzes garīdzniekam. 

Ja vēlaties pārliecināties, vai dati par jūsu laulības šķiršanu ir sniegti PMLP un aktualizēti Fizisko personu reģistrā, varat izmantot bezmaksas e-pakalpojumu “Mani dati Fizisko personu reģistrā”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 33 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas