Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai kaimiņš var būvēt terasi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. februārī, 2023
Laura

Labdien! Ir nekustamais īpašums, domājamās daļas – 1/2 man un 1/2 kaimiņam. Kaimiņš grib 2. stāvā izveidot terasi. Terase bija ēkas pamatprojektā (pirms 50 gadiem), bet tagad fiziski un ēkas inventarizācijas lietā terases nav, ir tikai parastais jumts. Vai kaimiņš var izveidot terasi bez saskaņojuma ar mani?

A
atbild:
02. februārī, 2023
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Inga Kudeikina, Dr. iur., asociētā profesore

Bez saskaņojuma ar jums kaimiņš nevar būvēt terasi. Ar kopīpašuma priekšmetu var rīkoties tikai abi kopīpašnieki kopā, kā to noteic Civillikuma 1068. pants. Pārbūvei nepieciešama abu kopīpašnieku piekrišana/saskaņojums.