Saimniecības ēka un zemesgrāmata

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
27. decembrī, 2022
Alina

Labdien! Kādi normatīvie akti nosaka to, vai zemesgrāmatā ir jāreģistrē I grupas saimniecības ēka ar apbūves platību 57 m2? Vai tā ir pieskaitāma mazēkām? Zemesgrāmatas darbinieki apgalvoja, ka ēku var neierakstīt, taču atsauces uz likumu nebija.

A
atbild:
29. decembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 2. punkts noteic, ka mazēka ir vienstāva ēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2.

Likuma “Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās” 19. pantā noteikts, ka “zemesgrāmatā kā patstāvīgi īpašuma objekti nav ierakstāmas:

  • mazēkas, izņemot garāžas;
  • žogi;
  • lineāras inženierbūves, izņemot transporta būves;
  • šādas transporta būves: akvedukti, apūdeņošanas un kultivācijas hidrobūves, sliežu ceļi, kā arī saskaņā ar Dzelzceļa likumu dzelzceļa infrastruktūras sastāvā ietilpstošas inženierbūves;
  • inženierbūves, kuru laukums ir mazāks par 50 kvadrātmetriem vai augstums ir mazāks par 10 metriem”.

Neredzot dokumentus, jums tiek sniegta vispārīga atbilde. Lai iegūtu precīzu atbildi, jums ir jāvēršas tiesā.