Lasīšanai: 1 minūte

Informācija par auto novietošanas laiku, ja uz stikla ir apledojums vai sniegs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. decembrī, 2022
Alexa

Ja ziemā ir stiprs sniegs un auto vējstikli ir aizsniguši, vai pašvaldības policija var uzlikt sodu, jo aiz stikla nav redzama informācija novietojuma laiku?

A
atbild:
23. decembrī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 285.18. apakšpunkts noteic, ka vadītājam, kurš novietojis automobili ar 840. papildzīmi “Stāvēšanas laiks” apzīmētā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā.

Ja minētās prasības ir izpildītas, pārkāpums nevar tikt konstatēts tā iemesla dēļ, ka uz automašīnas priekšējā stikla ir izveidojies apledojums vai sniega kārta. Policijas amatpersonas pienākums ir pārliecināties par norādīto laiku, tādējādi nepieciešamības gadījumā policijas amatpersona apledojumu vai sniegu notīrīs.