2010.gada izpildu raksts stāv pie tiesu izpildītāja par darba algas piedziņu no uzņēmuma. Uzņēmums joprojām veic darbību celtniecībā un nekust. īpašuma jomā, bet konti ir tukši (?) (pēc tiesu izpildītāja vārdiem) un viņš neko nevar piedzīt. Ko var darīt šajā situācijā piedzinējam?
Tiesu izpildītāju likuma 41.pants nosaka, ka, veicot amata darbības, zvērināts tiesu izpildītājs ir tiesīgs ar amata pienākumu pildīšanu saistīto nepieciešamo informāciju motivēti pieprasīt no valsts un pašvaldību iestādēm un institūcijām, kā arī no visām fiziskajām un juridiskajām personām, ciktāl to neierobežo speciālās tiesību normas.
Savukārt Jūs varat prasīt informāciju no tiesu izpildītāja par piedziņas procesa gaitu. Ja uzrakstīsiet lūgumu rakstveidā, arī atbildi saņemsiet rakstiski.
LV portālā ir bijis skaidrojums Neizmaksāto darba algu darbinieki var arī neatgūt, kurā izklāstītas darba algas parāda atgūšas iespējas, piedziņas secība, maksātnespējas procesa pieteikšanas iespējas, noteiktie termiņi neizmaksāto darba algu izmaksai no Darbinieku prasījumu garantiju fonda.
Darba tiesību speciālisti norāda uz problēmām un atzīst, ka darbiniekam ir visai ierobežotas iespējas atgūt nesaņemto darba samaksu pēc tik ilga laika.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!