E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 35695
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Tieslietas
1
1

Vecākam jāatturas no darbībām, kas var negatīvi ietekmēt bērna attiecības ar otru vecāku

J
jautā:
05. martā, 2025
Andris

Labdien! Esam laulības šķiršanas procesā, tiesa ir noteikusi uzturlīdzekļus, kuri tiek maksāti bērnu mātei noteiktā apmērā un pat vairāk (vidēji katru mēnesi ap 1600 eiro).

Tomēr bērnu māte periodiski raksta ziņas un audioziņas: 

  • ar draudiem, ka bērni tiks nostādīti pret mani kā tēvu;
  • ar draudiem, ka bērni nekad mani neredzēs;
  • ar trauksmi, ka bērniem nav ko ēst;
  • ar pazemojumiem, rupjībām un noniecināšanu.

Ziņas tiek nosūtītas cita pēc citas vairāku stundu garumā gan dienas, gan nakts stundās. Ko var darīt? Vai ir vērts vērsties kā instancē? 

A
atbild:
03. aprīlī, 2025
Vēršam uzmanību, ka šajā atbildē sniegtā tiesību normu interpretācija ir informatīva.

Civillikuma 181. panta ceturtajā daļā noteikts, ka jebkurai personai ir pienākums atturēties no tādām darbībām, kas varētu negatīvi iespaidot bērna attiecības ar kādu no vecākiem, piemēram, manipulējot ar atļauju bērniem tikties ar otru vecāku. Savukārt Civillikuma 181. pants noteic, ka katram vecākam ir pienākums un tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar bērnu. 

Ņemot vērā aprakstīto saspīlēto emocionālo situāciju, Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesa aicina izvērtēt iespējas izmatot mediācijas vai ģimenes psihologa pakalpojumus, lai uzlabotu savstarpējo komunikāciju ar bērnu māti. Mediācija ir konfidenciāls, neformāls un brīvprātīgs sadarbības process, kurā strīda puses ar mediatora profesionālu atbalstu pašas cenšas vienoties par savstarpēji pieņemamu domstarpību risinājumu. Plašāka informācija pieejama Sertificētu mediatoru padomes tīmekļvietnē 

Tāpat jums ir tiesības vērsties bāriņtiesā, lai izvērtētu situāciju par bērnu labklājību un aizsardzību. Ja saņemtās ziņas no bērnu mātes satur draudus vai emocionālu vardarbību, tad varat vērsties policijā, lai saņemtu palīdzību un aizsardzību.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 246 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas