Darbinieka ilgstoša slimība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. decembrī, 2022
Aleksandrina

Labdien! Es slimoju jau 6 mēnešus un iesniedzu dokumentus VDEĀVK komisijai. Slimoju no 12.05.2022. līdz 13.11.2022. No 14.11.2022. es paņēmu atvaļinājumu līdz 27.12.2022. (ieskaitot). Ģimenes ārsts sagatavoja dokumentus uz VDEĀVK, tos nosūtīju. 05.12.2022. saņēmu atbildi, kurā ietverts secinājums: “Invaliditāti nenoteikt”. Savukārt no 12.05.2022. tika konstatēta pārejoša darbnespēja. Ārstēšanās ir turpināma, izmantojot darbnespējas lapas pagarinājumu darbnespējas periodā, kas turpinās ilgāk par 26 nedēļām. Tomēr pašlaik esmu atvaļinājumā līdz 27.12.2022. Kā man tālāk rīkoties? Lai mani neatlaistu no darba, jo slimoju jau 6 mēnešus. No kura datuma ģimenes ārstam jāturpina darbnespējas lapa? Esmu atvaļinājumā no 27.12.2022. (ieskaitot). Vai būs pareizi turpināt darbnespējas lapu ar 28.12.2022.?

A
atbild:
09. decembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 101. panta pirmās daļas 11. punktam darba devējam ir tiesības uzteikt darba līgumu, ja darbinieks pārejošas darbnespējas dēļ neveic darbu vairāk nekā sešus mēnešus, ja darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem, šajā laikā neieskaitot grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kā arī darbnespējas laiku, ja darbnespējas iemesls ir nelaimes gadījums darbā, kura cēlonis saistīts ar darba vides faktoru iedarbību, vai arodslimība.

Jūsu sniegtais situācijas apraksts liecina, ka darbnespēja viena gada laikā jau ir sasniegusi likumā noteikto apmēru – vairāk nekā seši mēneši –, kas dod tiesības darba devējam uzteikt darba līgumu.

Iesaku sazināties ar darba devēju un noskaidrot potenciālo darba devēja rīcību, un vienoties par abām pusēm labāko risinājumu.

Ja darba devējs ir nolēmis uzteikt darba līgumu, jums atbilstoši Darba likuma 112. pantam pienākas atlaišanas pabalsts atbilstoši uzņēmumā nostrādātajam laikam.